Třezalka – 100% přírodní esenciální olej (10ml) – Pěstík

Přidat do seznamu přánAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Přidat ke srovnání

139 

SKU: 8142_cz Kategorie:

Třezalka (Hypericum perforatum)
Třezalkový olej se vyrábí nízkoteplotní macerací (solární infuzí) krásných, jasně žlutých květů rostliny Hypericum perforatum v organickém extra panenském olivovém oleji lisovaném za studena, aby se extrahovaly jeho složky rozpustné v tucích.
Hypericum perforatum, nazývaný také třezalka tečkovaná, se tak jmenuje, protože běžně kvete a sklízí se v době letního slunovratu koncem června, kolem svátku svatého Jana – 24. červen. Bylina se na svátek svatého Jana věšela na dveře domů a stájí, aby odháněla zlé duchy, chránila před škodami a nemocemi člověka a dobytka.
Využití třezalkového oleje
Olej z třezalky tečkované lze použít lokálně k léčbě čehokoli od lehkých popálenin, ran a zanícených oblastí až po modřiny a křečové žíly. Je také skvělý na opruzeniny, vředy a dokonce i na hemeroidy. Třezalka tečkovaná se také po staletí tradičně používá nejen pro své léčivé vlastnosti, ale také k léčbě bolesti nervů, včetně neuralgie a ischias. Třezalkový olej má také vynikající schopnosti tonizovat pokožku, pomáhá zjemnit a projasnit pleť. Studie ukázaly, že hlavní aktivní složka třezalky tečkované: Hypericin – je silné antivirotikum, zejména proti obaleným virům.
Emočně a energeticky je perforovaný třezalkový olej dobře známý pro své antidepresivní a náladu zvedající vlastnosti. Má se za to, že má mírné euforizující vlastnosti a je užitečný při astenii a sezónní afektivní poruše. Třezalka tečkovaná může také pomoci zmírnit napětí a stres a zvýšit duševní jasnost.
Jedná se o kosmetický přípravek a je určen pouze pro vnější použití. Stejně jako u všech našich materiálů by neměl být užíván interně.
Jak používat
Olej je vhodný používat k aromaterapii.
Olej lze použít k obohacení kosmetických krémů, ke koupeli či masáži.

Jedná se o kosmetický přípravek, není určen k vnitřnímu užití.

Více informací o Třezalka – 100% přírodní esenciální olej (10ml) – Pěstík naleznete zde >>>

10%

sleva, speciálně pro vás 🎁

Přihlaste se k získání exkluzivní slevy a buďte informováni o našich nejnovějších produktech a nabídkách!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Civi
Logo
Porovnejte položky
  • Total (0)
Porovnejte
0
Shopping cart