Muškátový oříšek – 100% přírodní esenciální olej (10ml) – Pěstík

Přidat do seznamu přánAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Přidat ke srovnání

189 

SKU: 8154_cz Kategorie:

Muškátový oříšek (Myristica fragrans)
Esenciální olej z muškátového oříšku je destilován parou z bohatých, hnědých, sluncem vysušených jader vysokých stromů Myristica fragrans, nazývaných také muškátové stromy východoindické, které divoce rostou v tropických lesích Indie.
Muškátový oříšek pochází z Moluk (historicky známých jako Ostrovy koření) a obecně se pěstuje v oblastech kolem Indonésie. Muškátový oříšek se používají jako kulinářské koření ve všech koutech světa po mnoho staletí. Poprvé byl zaznamenán v sanskrtu jako Jaiphal a věřilo se, že ho do Evropy přinesli arabští obchodníci.
Využití oleje z muškátového oříšku
Stejně jako mnoho koření a bylinných olejů je olej z muškátového oříšku velmi užitečný pro občasné nevolnosti v žaludku a pomalé trávení. Spolu s podporou zdravého trávení může být esenciální olej z muškátového oříšku také obrovskou podporou při zvládání menších bolestí a zánětů. Také pomáhá zmírnit nežádoucí svalové křeče. V masážní směsi jemně hřeje a to spolu s jeho protizánětlivými vlastnostmi ho činí užitečným při léčbě bolavých kloubů a svalů. Tento esenciální olej je také užitečný, když chcete snížit výskyt nežádoucích bakterií a plísní. Je také uklidňující pro pokožku a podporuje hladkou, mladistvě vypadající pleť – a podporuje emocionální rovnováhu a pohodu, pokud je používán aromaticky.
Emočně a energeticky je esenciální olej z muškátového oříšku oceňován v dobách situační deprese a může pomoci zmírnit obavy a zlepšit negativní myšlení. Je to povzbuzující a stimulující, a zároveň hřejivé a přívětivé.
Jak používat
Olej je vhodný používat k aromaterapii.
Olej lze použít k obohacení kosmetických krémů, ke koupeli či masáži.

Jedná se o kosmetický přípravek, není určen k vnitřnímu užití.

Více informací o Muškátový oříšek – 100% přírodní esenciální olej (10ml) – Pěstík naleznete zde >>>

10%

sleva, speciálně pro vás 🎁

Přihlaste se k získání exkluzivní slevy a buďte informováni o našich nejnovějších produktech a nabídkách!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Civi
Logo
Porovnejte položky
  • Total (0)
Porovnejte
0
Shopping cart