Mongongo – 100% přírodní esenciální olej (10ml) – Pěstík

Přidat do seznamu přánAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Přidat ke srovnání

219 

SKU: 8166_cz Kategorie:

Mongongo (Schinziophyton rautanenii)
Mongongo olej je bohatý na vzácnou polynenasycenou mastnou kyselinu: kyselinu alfa-eleostearovou, která poskytuje vynikající ochranu pleti před poškozením způsobeným UV zářením. 
Olej Mongongo, také zvaný Manketti, je za studena lisovaný z ořechů stromů Schinziophyton rautanenii , endemické rostliny savan a pouští Namibie. 
Stromy Mongongo rostou široce v hlubokých píscích a tvrdém prostředí Kalahari, kde přežívají několik let sucha a obrovských teplotních výkyvů. Strom začíná rodit jejich vejčité, sametově hnědé plody koncem října. Kolem tvrdé pecky mají tenkou vrstvu jedlé dužniny. Uvnitř se nachází delikátní ořech bohatý na živiny, který se lisuje za studena, aby se získal jasně žlutý olej Mongongo (Manketti).
Využití Mongongo
Mongongo obsahuje vysoké hladiny vitamínu E (tokoferol) a polynenasycených mastných kyselin, díky čemuž je vysoce prospěšný pro ochranu pokožky. Je účinný nejen pro hydrataci pokožky, ale také pro omlazení pokožky. Mongongo účinně zklidňuje silně suchou a šupinatou pokožku, díky své pozoruhodné absorpční schopnosti se dokonale hodí pro všechny typy pleti (suchá, citlivá, zralá, mastná), protože neucpává póry. Vysoký obsah vitamínu E také poskytuje oleji vynikající stabilitu a chrání olej před žluknutím.
Manketti olej, bohatý na silné antioxidanty, pomáhá bojovat proti volným radikálům a pomáhá udržovat pružnost pokožky, aby se zabránilo známkám předčasného stárnutí a vráskám. Mongongo olej je jemný, ale účinný a rychle se vstřebávající olej, který přispívá k dlouhotrvající vlhkosti vlasovým pramenům a obnovuje vitalitu suchých, lámavých a poškozených vlasů.
Jak používat
Olej je vhodný používat k aromaterapii.
Olej lze použít k obohacení kosmetických krémů, ke koupeli či masáži.

Jedná se o kosmetický přípravek, není určen k vnitřnímu užití.

Více informací o Mongongo – 100% přírodní esenciální olej (10ml) – Pěstík naleznete zde >>>

10%

sleva, speciálně pro vás 🎁

Přihlaste se k získání exkluzivní slevy a buďte informováni o našich nejnovějších produktech a nabídkách!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Civi
Logo
Porovnejte položky
  • Total (0)
Porovnejte
0
Shopping cart