Marula – 100% přírodní esenciální olej (10ml) – Pěstík

Přidat do seznamu přánAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Přidat ke srovnání

219 

SKU: 8146_cz Kategorie:

Marula (Sclerocarya birrea)
Marulový olej je extrahován z jader (ořechů) plodů divoce rostoucích stromů Sclerocarya birrea rostoucích v těch nejpanenších a nejotevřenějších lesích subsaharské Afriky. 
Plody marula jsou velké asi jako švestka s kožovitou slupkou, která je po úplném dozrání jasně máslově žlutá. Chuťově šťavnatá bílá dužina ovoce obklopuje tvrdou hnědou pecku, uvnitř které jsou semena tak bohatá na olej, že i zmáčknutí rukou může uvolnit bohatý výnos. Ovoce je oblíbené nejen mezi Afričany, ale také u slonů, o kterých je známo, že cestují stovky kilometrů, aby je pozřeli. Z plodu marula pochází také oblíbený africký likér Amarula.
Využití oleje z maruly
Marulový olej, který se široce používá v kosmetických aplikacích, podporuje zdraví pokožky, opravuje poškození pokožky způsobené znečišťujícími látkami, snižuje výskyt vrásek a skvrn, usnadňuje hojení ran a zabraňuje ztrátě vlhkosti pokožky. Jako lehký a nekomedogenní olej, který vykazuje antimikrobiální vlastnosti, je olej ze semen Sclerocarya Birrea obzvláště jemný, takže je ideální pro zklidnění pokožky náchylné k akné. Je také účinný při zklidnění svědění při aplikaci na poškozenou pokožku způsobenou ekzémem, psoriázou nebo suchou pokožkou.
Marulový olej obsahuje velké procento mononenasycených mastných kyselin a přírodních antioxidantů, což z něj činí jeden z nejstabilnějších dostupných olejů. Marulový olej, nejbohatší rostlinný zdroj Omega-9 mastných kyselin, chrání pokožku hlavy před škodlivými bakteriemi a záněty. Vyrovnává přirozené oleje na pokožce hlavy, aniž by zanechával mastné zbytky, a posiluje vlasové prameny proti poškození způsobenému drsnými účinky počasí.
Tento úžasný olej prospívá nejen pokožce a vlasům, ale také komunitám, které jej produkují. Marulový olej byl darem přírody, který přispěl k venkovskému a sociálnímu ekonomickému rozvoji afrických komunit, kde posiloval, povznesl ženy a poskytoval udržitelný příjem rodinám v kmenových zemích.
Jak používat
Olej je vhodný používat k aromaterapii.
Olej lze použít k obohacení kosmetických krémů, ke koupeli či masáži.

Jedná se o kosmetický přípravek, není určen k vnitřnímu užití.

Více informací o Marula – 100% přírodní esenciální olej (10ml) – Pěstík naleznete zde >>>

10%

sleva, speciálně pro vás 🎁

Přihlaste se k získání exkluzivní slevy a buďte informováni o našich nejnovějších produktech a nabídkách!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Civi
Logo
Porovnejte položky
  • Total (0)
Porovnejte
0
Shopping cart