Kozlík lékařský – 100% přírodní esenciální olej (10ml) – Pěstík

Přidat do seznamu přánAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Přidat ke srovnání

269 

SKU: 8186_cz Kategorie:

Kozlík lékařský (Valeriana officinalis)
Esenciální olej z kořene kozlíku lékařského je destilován vodní párou z oddenků vytrvalé kvetoucí rostliny kozlíku lékařského pocházející z Evropy a Asie. Olej z kořene kozlíku lékařského s hřejivě dřevitým, balzámovým a velmi pižmovým aroma je aromaterapeutickým speciálním olejem nejvyšší kvality.
Valerian je odvozen z latinského přídavného jména osobního jména Valerius. Pochází z latinského slovesa „valere“, což znamená být v pohodě, cítit se dobře a mít dobrou morálku v souvislosti s léčivými vlastnostmi této rostliny. Kozlík lékařský se jako léčivá bylina používal již od dob starověkého Řecka a Říma. 
Využití oleje z kozlíka lékařského
Olej z kořene kozlíku lékařského je vysoce ceněn pro svou podporu spánku a relaxaci. Nejčastěji se používá ve směsích na pomoc při nespavosti a je široce známý pro své sedativní vlastnosti. Může také pomáhat při nervovém napětí a říká se, že pomáhá při různých kožních a vlasových problémech kvůli jeho adstringentním vlastnostem. Olej se také používá v parfumerii a mýdlech pro své pižmové a dřevité aroma. Kromě toho, že je esenciální olej kozlíku lékařského silnou podporou při snižování nežádoucích mikrobů, je také užitečným prostředkem při léčbě menších bolestí a zánětů.
Emočně a energeticky podporuje kozlíkový olej emocionální rovnováhu, pročišťuje mysl a zvyšuje koncentraci. Kozlíkový olej je zvláště ceněn jako meditační pomůcka se schopností navodit hluboký klid mysli.
Jak používat
Olej je vhodný používat k aromaterapii.
Olej lze použít k obohacení kosmetických krémů, ke koupeli či masáži.

Jedná se o kosmetický přípravek, není určen k vnitřnímu užití.

Více informací o Kozlík lékařský – 100% přírodní esenciální olej (10ml) – Pěstík naleznete zde >>>

10%

sleva, speciálně pro vás 🎁

Přihlaste se k získání exkluzivní slevy a buďte informováni o našich nejnovějších produktech a nabídkách!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Civi
Logo
Porovnejte položky
  • Total (0)
Porovnejte
0
Shopping cart