Heřmánek – 100% přírodní esenciální olej (10ml) – Pěstík

Přidat do seznamu přánAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Přidat ke srovnání

169 

SKU: 8162_cz Kategorie:

Heřmánek (Matricaria chamomilla)
Heřmánkový esenciální olej je destilován z bílých a žlutých květů Matricaria pěstovaných v malebné krajině Nepálu. 
Matricaria chamomilla je drobná bylinná jednoletá rostlina dorůstající do výšky 60-90 cm. Její květy jsou žádané ve farmaceutickém a kosmetickém průmyslu, což vedlo k velkému zájmu o pěstování této rostliny k produkci dostatečného množství suroviny pro překlenutí propasti mezi poptávkou a nabídkou.
Při destilaci květů Matricaria se jedna ze složek esenciálního oleje, Matricin (seskviterpen), působením tepla a tlaku destilace rozkládá na chamazulene s hlubokou živou modrou barvou. Heřmánkový esenciální olej zvyšuje zdravou zánětlivou reakci a vyzařuje navenek v široké škále aplikací, včetně podpory zdravé funkce kloubů, podpory relaxace a hlubokého, klidného spánku.
Využití oleje z heřmánku
Esenciální olej z heřmánku je skvělou volbou, když chcete podpořit celkové zdraví pokožky, pomoci při léčbě ran a podpoře hojení jizev. Tento esenciální olej je užitečný při snižování nežádoucích svalových křečí a také při minimalizaci přítomnosti nevítaných bakterií, plísní a virů. Jeho protizánětlivý a chladivý účinek je také vysoce účinný při úlevě od bolesti a tepla, jako jsou popáleniny, vyrážky a bodnutí hmyzem. Jeho schopnost vyživovat a obnovovat zdravou rovnováhu kožního mazu z něj činí vynikající přirozenou podporu zdraví a krásy pokožky. Esenciální olej z heřmánku je velmi účinný v aromaterapeutických aplikacích a při použití ve stopových množstvích propůjčuje zajímavý tón v přírodní parfumerii. Tento esenciální olej se široce používá v kosmetice, mýdlech, pracích prostředcích, prvotřídních parfémech, vlasových a koupelových přípravcích.
Emočně a energeticky je esenciální olej z heřmánku pozoruhodně uklidňující a ideální pro zmírnění stresu. Může to být skvělý olej pro použití v těžkých časech, protože často pomáhá rozptýlit pocity hněvu a frustrace. Heřmánkový olej je také vítanou podporou v obdobích situační úzkosti nebo deprese.
Jak používat
Olej je vhodný používat k aromaterapii.
Olej lze použít k obohacení kosmetických krémů, ke koupeli či masáži.

Jedná se o kosmetický přípravek, není určen k vnitřnímu užití.

Více informací o Heřmánek – 100% přírodní esenciální olej (10ml) – Pěstík naleznete zde >>>

10%

sleva, speciálně pro vás 🎁

Přihlaste se k získání exkluzivní slevy a buďte informováni o našich nejnovějších produktech a nabídkách!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Civi
Logo
Porovnejte položky
  • Total (0)
Porovnejte
0
Shopping cart