Elemi – 100% přírodní esenciální olej (10ml) – Pěstík

Přidat do seznamu přánAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Přidat ke srovnání

219 

SKU: 8149_cz Kategorie:

Elemi (Canarium luzonicum)
Esenciální olej Elemi je destilován parou z přirozeně se vyskytující světle žluté pryskyřice vysokých tropických stromů Canarium luzonicum, které divoce rostou v deštných pralesech na Filipínách. Canarium luzonicum roste hlavně na Filipínách, kde se tradičně používá při bolestech těla a kožních onemocněních, ale vyskytuje se také v Jižní a Střední Americe, Austrálii, Brazílii, Indii, na Malajském poloostrově a na Molukách. 
Když krásné světle žluté listy Elemi začnou rašit, strom produkuje exotickou medovitou aromatickou oleopryskyřici. Elemi je obsažen převážně v pryskyřičných kanálcích na vnitřní straně kůry a vyrábí se hlavně v období dešťů. Botanická pryskyřice při kontaktu se vzduchem ztuhne a strom ji přestane produkovat, když opadne poslední list. Pryskyřice Elemi jako prostředek proti hnilobě a na konzervaci masa byla jedním z aromatických materiálů, který používali také Egypťané pro účely balzamování a byla používána v celém arabském a tureckém světě ve starověku. Elemi je členem čeledi Burseraceae, do které patří Kadidlo, Myrha a Opopanax – všichni výrobci pryskyřice.
Využití oleje z Elemi
Elemi, široce používané ve starověkém Egyptě, na Středním východě a později v celé Evropě, má dlouhou historii používání v léčivých i kosmetických přípravcích. Elemi olej pomáhá podporovat zdravou funkci plic, zvláště pokud člověk pociťuje spastický kašel nebo ucpané dýchání. Elemi hloubkově vyživuje a regeneruje pokožku. Stejně jako ostatní oleje destilované z pryskyřic, tento esenciální olej zlepšuje krevní oběh, podporuje růst nové pokožky a vlasů, přispívá a udržuje hydrataci, zlepšuje podmínky a zabraňuje infekcím. Navíc se zdá, že tento esenciální olej má antihistaminové účinky, které pomáhají tělu udržovat zdravé reakce na potenciální alergeny. Díky vysokému obsahu antioxidantů bylo prokázáno, že Elemi olej inhibuje nežádoucí oxidaci, protože zabraňuje poškození volnými radikály ze stresu a znečištění životního prostředí.
Emočně a energeticky má esenciální olej Elemi silné uklidňující a uzemňující vlastnosti, podporuje emocionální rovnováhu při rozptýlení nebo použití při přímé inhalaci dlaní. Elemi lze také rozptýlit pro podporu klidného spánku a navození relaxační atmosféry. Může být také účinný při stimulaci duševního soustředění a pomáhá uklidnit vyčerpání.
Jak používat
Olej je vhodný používat k aromaterapii.
Olej lze použít k obohacení kosmetických krémů, ke koupeli či masáži.

Jedná se o kosmetický přípravek, není určen k vnitřnímu užití.

Více informací o Elemi – 100% přírodní esenciální olej (10ml) – Pěstík naleznete zde >>>

10%

sleva, speciálně pro vás 🎁

Přihlaste se k získání exkluzivní slevy a buďte informováni o našich nejnovějších produktech a nabídkách!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Civi
Logo
Porovnejte položky
  • Total (0)
Porovnejte
0
Shopping cart