Citronová tráva – 100% přírodní esenciální olej (10ml) – Pěstík

Přidat do seznamu přánAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Přidat ke srovnání

169 

SKU: 8156_cz Kategorie:

Citronová tráva (Cymbopogon flexuosus)
Esenciální olej z citronové trávy je destilován parou z bohatých, kořeněných zelených trav rostlin Cymbopogon flexuosus pěstovaných na venkově jižní Indie. Jedná se o jemnou odrůdu Lemongrass s nádherně odvážným, citrónovým aroma; a výjimečné terapeutické vlastnosti. 
Vysoká, vytrvalá rostlina Lemongrass má jemnou citrusovou chuť a používá se v asijské kuchyni do polévek, čajů a kari, stejně jako k rybám, drůbeži, hovězímu masu a mořským plodům.
Esenciální olej z citronové trávy se přirozeně skládá ze 70 % z aldehydů Geranial a Neral, které jsou také společně známé jako Citral. Existují dvě hlavní odrůdy citronové trávy: východoindická citronová tráva (Cymbopogon flexuosus), nazývaná také tráva Cochin nebo malabarská tráva, a západoindická citronová tráva (Cymbopogon citratus). Zatímco oba mohou být použity zaměnitelně, West Indian Lemongrass je vhodnější pro vaření; nicméně východoindická citronová tráva má vyšší rozpustnost v alkoholu, a proto se do značné míry používá v parfémovém průmyslu.
Využití oleje z citronové trávy
Kromě toho, že pomáhá redukovat nežádoucí bakterie, mikroby nebo plísně, je esenciální olej z citronové trávy také známý tím, že pomáhá zvládat menší bolesti a záněty, zmírňuje situační deprese a pomáhá podporovat zdravé trávení. V aplikacích péče o pleť se esenciální olej z citronové trávy používá pro své adstringentní vlastnosti. Jeho obsah limonenu může pomoci rozpustit přebytečný maz. Také čistí a tonizuje pokožku a pro tyto výhody se často používá v produktech péče o pleť. Díky vysokému obsahu citralu a geraniolu je východoindický olej z citronové trávy známý tím, že odpuzuje hmyz, jako jsou komáři a mravenci.
Emočně a energeticky může esenciální olej z citronové trávy přinášet útěchu během obtížných emočních přechodů a povzbudit motivaci během období úzkosti, stresu a deprese. Stimulující a osvěžující aroma také povznáší a uvolňuje, pomáhá snižovat únavu a dodává energii mysli. Při rozptýlení nebo použití v aroma inhalátoru může olej z citronové trávy pomoci podpořit koncentraci a dodat energii.
Jak používat
Olej je vhodný používat k aromaterapii.
Olej lze použít k obohacení kosmetických krémů, ke koupeli či masáži.

Jedná se o kosmetický přípravek, není určen k vnitřnímu užití.

Více informací o Citronová tráva – 100% přírodní esenciální olej (10ml) – Pěstík naleznete zde >>>

10%

sleva, speciálně pro vás 🎁

Přihlaste se k získání exkluzivní slevy a buďte informováni o našich nejnovějších produktech a nabídkách!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Civi
Logo
Porovnejte položky
  • Total (0)
Porovnejte
0
Shopping cart