Afrikán – 100% přírodní esenciální olej (10ml) – Pěstík

Přidat do seznamu přánAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Přidat ke srovnání

219 

SKU: 8150_cz Kategorie:

Afrikán (Tagetes minuta)
Esenciální olej afrikán, také nazývaný Tagetes Marigold nebo Aksamitník menší, je destilován parou z jasně oranžových květů rostliny Tagetes minuta, nazývané také měsíček mexický.
Tagestes (čeleď: Asteraceae), také známý jako měsíček jižní, pochází z jižní poloviny Jižní Ameriky. Byl zaveden po celém světě a stal se naturalizovaným v Evropě, Asii, Austalasii, Severní Americe a Africe. Je vysoká vzpřímený s drobnými květy. Listy jsou jednoduché (laločnaté nebo nelaločnaté, ale nejsou odděleny v lístcích) se střídavým uspořádáním. Čepel listu má zuby i laloky. Hlava květu má trubkovitý kotouč a paprskovité květy.
Využití oleje z afrikánu
Tagetes olej je oblíbená přísada v parfumerii, hojně používaná ve francouzských parfémech. Kromě svěžího a povznášejícího aroma se Tagetes také připisuje vlastnosti, jako je antiinfekční, antimikrobiální, antibiotická, antispasmodická, antiparazitická, antiseptická, insekticidní a sedativní látka. Esenciální olej Tagetes (Marigold) může také pomoci zmírnit nežádoucí svalové křeče a snížit přítomnost nežádoucí mikrobiální aktivity. Tagete olej hloubkově vyživuje a omlazuje pokožku, případně pomáhá s omlazením buněk a lokalizovaným hojením tkání. Dále si poradí s příznaky ekzému, lupénky a dalších nevzhledných zánětlivých kožních onemocnění.
V aromaterapii se Tagetes často používá ke zlepšení kvality spánku a snížení úrovně úzkosti. Může pomoci odstranit škodlivou energii, povzbudit duševní jasnost a podpořit větší osobní vědomí.
Jak používat
Olej je vhodný používat k aromaterapii.
Olej lze použít k obohacení kosmetických krémů, ke koupeli či masáži.

Jedná se o kosmetický přípravek, není určen k vnitřnímu užití.

Více informací o Afrikán – 100% přírodní esenciální olej (10ml) – Pěstík naleznete zde >>>

10%

sleva, speciálně pro vás 🎁

Přihlaste se k získání exkluzivní slevy a buďte informováni o našich nejnovějších produktech a nabídkách!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Civi
Logo
Porovnejte položky
  • Total (0)
Porovnejte
0
Shopping cart